Pieniądze od „Pana Boga”

Zaskoczeni lokatorzy mieszkań socjalnych w Saint-Pierre-sur-Dives w Normandii od kilku dni dostają anonimowe listy z pieniędzmi – podpisane „od Pana Boga”. W każdej kopercie znajduje się kilkadziesiąt euro. Tajemnicę niecodziennych przesyłek, którym towarzyszą kartki z tekstami modlitw, wyjaśniła miejscowa policja.

Wielu zaskoczonych adresatów myślało, że chodzi o bliżej nieokreślona kampanie reklamowa, a banknoty są fałszywe. Inni podejrzewali, że ktoś przysyła im kradzione pieniądze. Niektórzy zgłosili się nawet z tymi listami na policje, by – jak wyjaśnili – uniknąć nieprzewidzianych problemów.

Funkcjonariusze przeprowadzili dochodzenie. Okazało się, że pieniądze rozsyła ubogim mieszkańcom Saint-Pierre-sur-Dives mieszkająca tam emerytka-altruistka. Dobroduszna starsza pani wyjaśniła, że nie jest milionerką, ale postanowiła rozdać oszczędności całego swojego życia – w sumie 20 tysięcy euro – potrzebującym pomocy rodzinom, bo chce postępować zgodnie z przykazaniem „Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego”.

Źródło: RMF24

Jak widać osoby wierzące to nie tylko porąbani „obrońcy krzyża”. Inicjatywa tej staruszki jest godna podziwu, niezależnie od tego, czy jest wierząca, czy nie, jednakże ten artykuł pokazuje coś jeszcze. A mianowicie – można interpretować religię w dobry, niefanatyczny sposób. Gdyby wszyscy katolicy zachowywali się w podobny sposób, to myślę, że ateizacja społeczeństwa postępowałaby trochę wolniej.

Tak, czy inaczej – brawa dla starszej pani!

Reklamy

3 Responses to Pieniądze od „Pana Boga”

 1. Amel says:

  ja dostaje co tydzien dotacje od zlotej rybki, jak widac zwierzeta tez moga byc dobroduszne

 2. Sephiroth says:

  No cóż, wypada tu tylko przyklasnąć i pogratulować.

 3. w00jas says:

  Ja również przyklaskuję tejże pani. Szkoda, że sama nie będzie miała później pieniędzy.
  Ale gest ma niezły.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: